Výprava na půl cesty | 18. 04. 2014 - 18. 04. 2014

Výprava na půl cesty


Velikonoční víkend jsme využili jako ten správný prodloužený víkend na vůdcovskou výpravu, kterou jsme strávili společně s našimi kamarády, kuřimskými skauty.
V pátek odpoledne jsme vyrazili směr Ronov nad Doubravou, kde jsme tři noci okupovali tamní krásnou klubovnu. Večer jsme strávili v poklidu při společném povídání a hraní na kytary.
V sobotu jsme se probudili do krásného slunečného dne a vydali jsme se podél řeky Doubravy na nedaleký zámek Žleby. Tady zrovna probíhali speciální velikonoční prohlídky, na kterých naše skupina nemohla chybět, a tak jsme viděli krásnou scénku, dozvěděli se spoustu zajímavostí o velikonočních zvycích a ochutnali velikonoční mazanec přímo ze zámecké kuchyně. Poté jsme se posilnili v místní restauraci a vydali se ještě navštívit malou zoo u zámku. Tady byli největším lákadlem bílí jeleni. Po návratu do klubovny jsme byli tak nabyti zážitky, že jsme si musely řádně odpočinout. Večer jsme společně strávili u velmi zábavné hry.
Po vydatné nedělní snídani jsme vyrazili korytem řeky Doubravy na zříceninu hradu Lichnice. Cesta to byla krásná, nezapomněli jsme se posilnit vydatným obědem a na zřícenině nás uvítala veselá paní průvodkyně. Večer probíhal v povídacím a zpívacím duchu, kdy jsme postupně unaveni usínali. Druhý den jsme se probudili do Velikonočního pondělí, což pocítila všechna děvčata. Přišel tak čas na pomlázky, pentličky a vajíčka. Po veselém ránu přišla na řadu Límova hra po městě, která byla pro některé náročná více, pro některé méně. Nakonec se ale všichni zdárně dorazili do cíle, kde na každého čekal čokoládový zajíček za odměnu.
Pak už nás čekal jen úklid, rozloučení a návrat domů. Víkend byl plný zábavy a smíchu a už teď se těšíme na další společné zážitky.


zapsal(a): Andrea Michálková - Awatet