Cyklovýprava vlčat | 06. 06. 2015 - 06. 06. 2015

Heroický výkon vlčat na kolech


V sobotu jsme se vydali na dvoudenní putování na kolech. Nakonec se statečných sešlo jen šest. Cesta vedla podél Jizery. Na chvilku jsme si odběhli podívat se na bývalé hradiště nedaleko Pískové Lhoty. Cesta byla o něco méně pohodlná, ale zato lemovaná žahavými kopřivami. A zase do sedel a dále. Na Zvířeticích jsme se sešli s Milkou, která pro nás připravila chutný oběd – bramborový buřtguláš. Ještě jsme si prohlédli hrad, přesněji řečeno co z něj zbylo, vylezli na věž a opět šlápli do pedálů. Další zastávkou byla lesní kaple na Klokočce, kde jsme se občerstvili chutnou pramenitou vodou, doplnili lahve a hurá nejpřímější cestou k Bělé pod Bezdězem. Některým jedincům se nepodařilo správně trefit odbočku, tak nakonec trasa nebyla ta nejkratší, ale nevadí, všechny cesty vedou do Bělé. U skautské klubovny jsme postavili stany, odpočinuli jsme si a již se těšili na večeři. K té byly výborné domácí hamburgery na grilu. Vlčata jsou nezdolná, takže přes 50 ujetých kilometrů, si ještě zahrála frisbee a fotbal. Po večerní hygieně jsme si chvíli ještě zazpívali s kytarou u ohýnku a odebrali se do snového světa.

Druhý den jsme hned po snídani sbalili stany a věci a vyrazili k nejkratší cestou k Benátkám. Límovi i tak připadala cesta příliš dlouhá, a proto se rozhodl, že si ji zkrátíme lesní cestou u Plužné. Věru, cesta to byla opravdu krásná, místy se nám dokonce dařilo i vést kolo bez námahy. Většina cesty však byla zarostlá a ležely na ní zbytky dřeva po těžbě dřeva. V Plužné jsme si dali sváču, zaplavali si ve vypuštěné nádrži a pokračovali dále. V Cetně jsme se naobědvali, vyjeli prudký kopec k Beznu a tam se odměnili výbornou zmrzlinou. Z Bezna je to již ke klubovně co by kamenem dohodil. Ve dvě hodiny jsme již byli doma.

Za tento víkendový výkon patří všem zúčastněným ohromný obdiv a věřím, že si ho všechna vlčata i dospěláci užili a budou mít na co vzpomínat.

zvířata na Zvířeticích


zapsal(a): Milan Kolář - Líma