Betlémské světlo | 23. 12. 2005 - 23. 12. 2005

Betlémské světlo


"Betlémské Světlo aneb tragédie předvánočního času

Doufám, že jsem svým, jak předpokládám, trefně vybraným titulkem nevyděsila budoucí čtenáře tohoto článku. Nebojte se, nejde o žádný katastrofální požár spojený s rozdáváním betlémského světýlka, které se i letos konalo 23.12. léta páně 2005, nýbrž pouze o zhodnocení účasti na akci a jejího úspěchu. Ano musíme být i sebekritičtí, tenhle rok jsme to prostě nezvládli. Ale dost špičkování.

Jak už jsem předeslala 23.12. 2005 se nás opět hrstka statečných sešla na Burze, kde jsme od 16:00 rozdávali betlémské světýlko. Nevím, jestli to bylo novým umístěním (tentokráte jsme se postavili šikovně za ohromný jehličnan, jež stojí naproti spořitelně a jež letos sloužil jako vánoční dekorace) nebo zda-li to bylo letošní výjimečně nízkou mediální podporou, ale pro světýlko si letos přišlo rekordně málo lidí: nebudeme mlžit: 7. Na tomto místě slibuji, že se do příštího roku polepšíme, i kdybych já sama měla najmout auta s amplióny a postarat se o audio reklamu. I když, věřte mi, že bych vás, občany Benátek, této strašné události raději ušetřila.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem zúčastněným, že vydrželi a přežili až dokonce. Jmenovitě: Wanji, Brumlu, Čendu, Edu, Pitbula, Kraťase, Mejlu a samozřejmě Tawi. Nyní bych chtěla ještě rozeslat speciální díky Wanji, Brumlovi, Čendovi, Edovi, Pitbulovi a Tawi, že přežili zoufalé pokusy bratrů Kraťase a Mejli o upoutání pozornosti kolemjdoucích zpěvem vánočních koled. Bratři uznejte, ze ""Stille Nacht, Heilige Nacht"" nebyla nejlepší volba.

Doufám, že se nás příští rok na burze sejde mnohem více, ať už nás skautů, nebo vás, lidiček, toužících po rozzáření svých vánočních domovů.

Tawi

PS: Nechť je tento článek brán s nadhledem a s přihlédnutím k faktu, že ironie a sarkasmus jsou má druhá jména"


zapsal(a): Šárka Koťátková - Tawi