Jak Fialky malovaly | 08. 09. 2007 - 08. 09. 2007

Jak Fialky malovaly


Byla nebyla jedna skautská klubovna, ve které si spokojeně žil dívčí oddíl skautek zvaný Fialky. Jednoho dne se ovšem naše Fialky rozhodly, že tato klubovna potřebuje změnu, páč už po mnoho generací má stejnou podobu.
,,Chtělo by to něco modernějšího,´´ pomyslela si ,,velká´´ rádkyně Beruška:)
,,Chtělo by to něco originálního,´´ pomyslela si Klíště:)
,,Chtělo by to prostě změnu,´´ shrnula to Hančííí:)
Déňa si raději nic nemyslela:). A tak tohoto osudného dne 8.9.2007 to všechno začalo.Tak a teď konec pohádek-čeká nás krutá realita:)

Ačkoli ,, rozloučení se starou klubovnou´´ znělo jako nějaká smuteční událost, panovala veselá nálada (ostatně jako vždy:). Berušce, Klíštěti, Hančííí a Déně (hlavním aktérkám toho všeho:) dělali po zbytek večera (někteří až do časných ranní hodin:) společnost Pětkaři, kteří dostali stejný nápad a to, že si také změní klubovnu k nepoznání. Ale kluci měli dost práce, tak jsme je nechtěly rušit (ale znáte nás, dlouho jsme to nevydržely:) a začaly jsme vystěhovávat nábytek z toho našeho kutlochu. Po této prácičce:) se Beruška a Klíště rozhodly (po dlouhém a vyčerpávajícím přemýšlení:), že uvaří véču pro nás i pro kluky. Hančííí s Déňou zatím zametaly a vymetaly pavučiny.
Jídlo už bylo na stole, když v tom nastala velmi nepříjemná situace-Štěpa musel odejít:( . Těžko jsme se s tím vyrovnávali, ale bylo to tak. Snědly jsme véču a kupodivu to všichni přežili:). Opustil nás také Líma, ale ten se později vrátil (bohužel?-bohudík?:). Během jeho nepřítomnosti to začalo žít:). Vyzkoušeli jsme si divokou jízdu v popelnici (vlastně jsem to vyzkoušela jenom já:), šli jsme si koupit naše oblíbený klouzavý žížalky a prostě jsme blbli do té doby než za námi přišla Očetka, která se společně s náma Fialkami šla projít. Po návratu nás zase opustila a my šly ještě pomoct klukům trochu poklidit. Kolem půlnoci jsme ulehli ke spánku, jenže se mezi námi našli i ukecanější jedinci, kteří mají neustále něco na srdci (nebudu jmenovat:) a tak jsme se moc nevyspali, ale my jsme si na to už zvykli:)
Ráno nás znovu a tentokrát nadobro opustil Líma, kterého později vystřídala Očetka (někdo nás prostě hlídat musel:) a nastal ten pravý čas na malování. Samozřejmě jsme si to užily (no jako obvykle:) a odměnou za naší práci byl vedle krásné nové klubovny obídek od Míši a Fanouška:)

Bylo to fakt GOOD – tím nemyslím jen ten oběd, ale celý víkend:)

Hančííí


zapsal(a): Kateřina Fajfrová - Očeti