Zimní výprava na jaře :) | 28. 03. 2008 - 28. 03. 2008

Zimní výprava na jaře :)


Protože nastalo jaro, Fialky se odzimovaly a vyrazily na svou jarní výpravu....
To jsme ještě netušily, že sníh neroztál všude:) a v počtu sedmi trpaslíků(kulhavá Beruška, nastydlá Hančííí, veselá Klíště, odzimovaná Klárka, dokonalá Janifka, zvláštní Déňa a zamilovaná Bláňa:) jsme se vydaly za naší Sněhurkou (Očeti) do Mladé Boleslavi. Nákup v Bille byl opravdu špičkový (celkem 800Kč -no nekup to za tu cenu:) a naše další cesta vedla přímo do Roprachtic. Přijely jsme pozdě večer a protože jsme jako správné skautky neměly baterku, svítily jsme si našemi mobily:). Projít tuto vesnici nám dalo zabrat, takže když jsme došly až k naší noclehárně, byla trochu tma. Uvnitř byla větší zima než venku:). Součástí byl samozřejmě i záchod, ale nebyl to obyčejný záchod-byl to kadizáchod:). Majitelem stavby, ve které jsme se nacházely, byl Žlab, který se nám přišel ukázat v celé své jráse a strávil s námi celou noc:). Ráno jsme doplnily energii snídaní a vyrazily na delší procházku. Procházka ovšem byla ještě delší než delší:), protože jsme trošku zabloudily:). Jen co jsme se vrátily, uvařily jsme si čajík a Janifku vojela zima:). Hrály jsme hry a Hančíí začala bolet hlava asi z toho jejího tutání:)(celou výpravu říkala pořád dokola: Tuta, tuta už tam tutá:). Pak se objevil on (Žlab:) a odvezl nás do bazénu do Jilemnice, kde jsme se pořádně vyřádily,zahrály si na akvabely a Janifka si chtěla šáhnout na svalnatého muže, ale odhlasovali jsme jí. Vrátily jsme se k Hančííí, která po celou dobu, kdy jsme byly v bazénu, sladce spinkala v postýlce:).Večer přijela další osoba mužského pohlaví- Roman, který měl právě narozeniny, tak to šly se Žlabem oslavit do nedaleké hospůdky(nás s sebou nevzali:(. Jejich návrat byl opravdu nepřeslechnutelný, vrátily se totiž v půl pátý ráno a narušili nám náš spánek.
O pár hodin později jsme se vydaly vstříc novému dobrodružství na rozhlednu Štěpánka a poté jsme se dostaly na sjezdovku. Samozřejmě jsme sebou neměli lyže, takže jsme to musely sjet po vlastních nohách. Dole na nás čekala zajímává podívaná v podobě závodů.
Jenže zimy bývají kruté a ikdyž vlastně už podle kalendáře bylo jaro, měly jsme zmrzlý snad uplně všecko a tak jsme si šly sbalit našich pět švestek a vyrazily domů:)


zapsal(a): Hana Tichá - Nata