KLÍČ 2008 | 30. 04. 2008 - 30. 04. 2008

KLÍČ 2008


"Co je psáno, to je dáno. Takže jsme se sešli ve čtvrt na pět na Burze a odjeli do trochu většího města- tedy do Prahy. Ještě než se tak stalo, nastal první a bohužel ne poslední problém.ať jsme počítali, jak jsme počítali, někdo nám chyběl. A ten někdo byla Klárka. Jenže autobus už byl nastartovanej a zdržovat nebylo na místě, protože bysme nestihli vlak...Klárka nezvedala telefon, takže nám nezbylo nic jinýho než odjet bez ní:(. A tak jsme se v počtu 8 (Beruška,Klíště,Hančííí,Janifka,Týna,Šíša,Deny a Fanoušek) dostali do hlavního města naší republiky. Metrem(tím mám na mysli metro jako metro, ne metr jako metr:) jsme dojeli na Florenc, kde už netrpělivě čekala Oč a spolu s ní jsme přesedli na jiné metro a poté pospíchali na vlak, který nám stejně ujel, takže jsme museli čekat hodinu a půl na další na pražském hlavním nádraží(a to není zrovna nejpříjemnější prostředí:). Vlakem jsme přijeli až do Plzně, kde se odehrávalo národní jamboree Klíč 2008.Cesta byla jen prach a štěrk a udusaná hlína, ale do tábořiště jsme se dostali bez větších problémů a zaváhání, protože po cestě byly rozmístěny ukazatelé v podobě skautů v oranžových vestičkách. Nechtěli jsme prošvihnout zahajovací ceremoniál a tak jsme pospíchali, co nám síly stačily. Všichni už se scházeli pod pódiem a tak to mohlo vypuknout. každý obdržel takovou ,,poukázku na obejmutí´´ a to znamenalo, že se máme navzájem obejmout. Objímání byla vlastně takovou menší záminka k tomu se seznámit:) a tak jsme se seznamovali:). Po tomto ceremoniálu jsme se vrhli na naše stany, které jsme si ale nejdřív museli postavit. Když jsme měli hotovo, šli jsme spát. A myslím, že jsme na to po tak náročném dni měli nárok:)

ČTVRTEK

Všude bylo mokro a bláto, ale nám a dalším 2000 skautům to na náladě neubralo:). Nasnídali jsme se a hned na nás čekala jedna z vesnic(kde se plnily jednotlivé body do nové skautské stezky) s názvem MŮJ DOMOV a aktivitou Náves. V této aktivitě šlo hlavně o spolupráci a naším úkolem bylo vysvobodit naše vůdce. Skvěle se nám pracovalo nejen mezi sebou, ale i s lidičkama z Frýdku Místku, kteří plnili tuto aktivitu s námi. Po úspěšném vysvobození vůdců jsme se přesunuli na další vesnici SVĚT KOLEM NÁS, kde jsme plnili a splnili aktivitu Letem světem
Čas na oběd a polední klid jsme využili na oběd a polední klid:).
Odpoledne jsme se šli bavit na tzv:TICKET AKTIVITY, které jsme si předem vybrali. Byla to lezecká stěna a tancování. Všechno jsme už měli splněno a proto, že do večeře ještě nějakej čas zbýval, šli jsme se nejprve vzájemně políbit pod jakýsi rozkvetlý strom(byl přece 1. máj-lásky čas:)) a pak jsme měli k dispozici všemožné hry. Večeře přišla vhod, páč jsme měli docela hlad. Úžasně jsme se vyblbli na koncertě skupin ZaTrest a Lykke til (tato skupina složila hymnu Klíče, a upravila skautskou hymnu). Bylo to fajn, a po dohrání poslední písničky jsme sice protestovali, ale šli do hajan...

PÁTEK

Pátek proběhl ve stejném duchu jako čtvrtek. Jediný rozdíl byl v tom, že jsme toho měli na programu trochu víc. Ze všeho nejdřív jsme ve vesnici Co UMÍM A ZNÁM v aktivitě O život získali nové informace týkající se první pomoci, potom jsme se dozvěděli pár ze zásad slušného chování(ne že bychom to nevěděli:) a poslední vesnice MŮJ DOMOV- Civilizace nás moc nezaujala, protože jsme ji nepochopili:). Jako ticket aktivity jsme pro dnešní den měli vybráno: Bungee trampolínu, Bojová umění, Bludiště, Kuželka a Stratego...jak sami vidíte, bylo toho moc, tak jsme se museli rozdělit.
Po véče jsme se sešli u Dvou žabiček a spolu se skauty ze Staňkova(jestli máte zájem, koukněte na jejich stránky www.stankov.skauting.cz , kde jsou nějaké fotky a na pár z nich najdete i nás:) procvičili svoje hlasivky zazpíváním pár známých i neznámých písniček:) Další skvělý ale i náročný den byl za námi a my se těšili, co přijde dál.

SOBOTA

,,ráno bylo stejný-nesváteční´´ tak tahle písnička k sobotnímu ránu rozhodně nepasovala. Vstávali jsme totiž v 6 hodin, sbalili si pár věcí a vyrazili do centra Plzně. Náměstí celý den žilko skauty, kteří měli pro veřejnost připravené různé hry a aktivity. My jsme samo nemohli chybět a tak jsme si připravili Párovou dohodu. V 10 hodin jsme se přesunuli k pódiu, kde měli proslov významní skauti a potom jsme už dělali fanklub Merfovi, kterej hrál a zpíval a bylo to naprosto senzační!!!!Když začal zpít písničku, kterou složil Očetce, Hančlí bylo líto, že ji nikdo písničku nesložil(tak najde se někdo??:):)….ale zpátky do práce….museli jsme u párovky ještě chvilku vydržet, ale když Oč viděla, že bysme radši šli do zoo, rozloučila se se svým manželem a vyrazili jsme za zvířátkama. Protože bylo teplo a my byli docela utahaný, zalomili jsme to hned u zubra na vyhřátejch kamenech:). Kvítíčko slunilo:) a tak jsme nachytali trochu toho bronzu a s červenejme nosama odcházeli zpátky do tábořiště, kde Beruška zpanikařila(to není nic neobvyklýho:) protože nemohla najít svůj foťák.Nakonec ale všecko dobře dopadlo a my si šli zopakovat večer s písničkami. Pak už se den sešeřil a my jsme si dost užili, tak jsme se za zvuků noci vydali do říše snů:)…(prostě a jednoduše jsme šli spát:)

NEDĚLE

Najednou budí nás slunce a zpěv ptáků:)…přišel den-ten poslední:(, tak neplač můj kamaráde, bylo to krásné a bylo toho dost:)- Tak to bylo chvilka nedělní poezie, ale teď zase zpátky!! Nasnídali jsme se, oblékli do hnědých triček(to byla barva našeho subcampu) a společně s ostatními účastníky se shromáždili pod pódiem, kde nám KeCal vysvětlit pravidla hry Stratego, při které jsme bojovali s ostatními subcampy. Po této ,, bitvě´´ jsme znovu stanuli pod podiem a každý z nás dostal balonek a naším úkolem bylo si ho s někým vyměnit, aby nikdo nejel domů se svým balonkem. Poté jsme se rozloučili hymnou Klíče a šli si sbalit svejch pět švestek.

Na tuhle akci určitě jen tak nezapomeneme(abych to upřesnila-nikdy nezapomeneme:) páč kde jinde jsme mohli vidět tolik záchodů TOI TOI pohromadě???.....Kde jinde jsme mohli vidět tolik skautů spolu???.....Kde jinde jsme zažili tolik srandy, nových věcí a v neposlední řadě i dobrodružství???....Kde jinde jsme se seznámili s tolika novejma lidma??....

Cesta domů byla dlouhá…..domů nás táhla jen vidina vany, ale duchem jsme byli stále v Plzni.

Myslím, že po Klíči nám zůstanou obrázky vzpomínek zakleté v paměti….:)
"


zapsal(a): Hana Tichá - Nata