Tábor bájných civilizací 2010 | 01. 07. 2010 - 01. 07. 2010

Tábor bájných civilizací 2010


Na rozdíl od loňského tábora celých osmnáct dní nemilosrdně pálilo sluníčko. Na déšť jsme čekali jako na smilování a když konečně přišel, měli jsme takovou radost, že jsme běhali mezi kapkami a křičeli. Slunce nám totiž kromě radosti přinášelo i spoustu strastí, jako například to, že většina tábora onemocněla. Počasí nám také znemožnilo uskutečnění plnohodnotné dvoudenní výpravy. Kvůli velkému vedru šly Fialky pouze k Máchovu jezeru a Pětkaři do lesa.
Dostali jsme za úkol vymyslet název pro naše tábořiště. Nápady padaly různé, avšak vedoucí z nějákého důvodu s většinou nesouhlasili a nakonec ze všech návrhů vyhrál Tábor bájných civilizací. Tento název byl odvozen od celotáborové hry. V té jsme měli možnost například posnídat na stromě jako praví neandrtálci, vyrobit bronz z mědi a cínu, ukradnout srdce faraónovy mumie, zahrát si divadlo v římském Koloseu, nakupovat na středověkém tržišti, převážet brambory z Ameriky do Evropy, upálit všechny čarodějnice v táboře, chránit poklad KarlaIV., vytvořit vlastního Golema, studovat ve škole Marie Terezie, vyzkoušet si transport a ošetření raněných partizánů, zatrapčit si v hippiesáckých autobusech při dělání ankety nebo kolonizovat vesmír.
Za tábor jsme měli celkem pět ohňů – zahajovací, dva slibové, „sranda oheň“ a závěrečný. U dívčího slibového ohně složili slib tři nováčci – Elis, Hanička a Verča. U klučičího odslibovali Matěj, Martin, Pavel a Petr.
„Sranda oheň“ se všem moc líbil. Holky ve své scénce parodovaly nástup, kluci ztvárňovali píseň Hlídač krava vůdci hráli Kouzelnou školku.
Hančííí a Janifka splnily zkoušku Tří orlích per. Podle oddílové tradice dostaly indiánské přezdívky – z Hančí je Nata a z Janifky Macawi. O tuto odborku se pokoušeli i tři kluci – Míša, Koňas a Soda. Všichni tři ztroskotaliu zkoušky mlčení.
Podle slov u závěrečného ohně se tábor všem líbil a už se těšíme na další.

Nata a Káťa


zapsal(a): Michal Čapek - Michal