Hodnocení tábora

Začátek
Konec Místo Oddíly Účast Zápisy v kronice Alba
26. 09. 2004 v 00:00
28. 09. 2004 v 00:00 Neznámo kde Vůdci 0 1 0
  • Popis události

bez popisu

  • Zúčastnění členové
Nevíme kdo, případně jestli se vůbec někdo zúčastnil

Hodnocení tábora


"Hodnocení tábora"",""Tak nasedaaaat a jedéééééééém!!!! Tímto zvoláním z úst náčelníka byla v pátek 24.9. v podvečer zahájena víkendová akce rádoby dospělých - no uznejte sami,že nazvat dospělým někoho, kdo si na víkendovou akci zapomene vzít spacák je poněkud nadsázka,ale jinak svou oddílovou vůdkyni naprosto ctím- skautů našeho apřidružených středisek. Po uposlechnutí rozkazu jsme vyrazili na cestu směr Nedamov. Jedno auto ještě udělalo menší zastávku v Plusu, kde byly dokoupeny nezbytné zdroje energie a dobré nálady. Asi tak po nějaké takové době jízdy - přiznám se, že vzhledem k četným zatáčkám a rovněž menšímu kufrování jsem ztratila pojem celkovém trvání jízdy, jsme všici v pořádku dorazili na místo. Po jakémsi takémsi provedení po areálu kempu, odemčení příslušných chatek a vybalení večeří jsme se usadili v místní kuchyňce a jali se započít večerní zábavu. Ta byla zahájena náčelníkovým uvítáním. Večer byl dále vyplněn vyprávěním veselých historek ze života, z doslechu a samozřejmě hrou na kytaru a zpěvem. Po půlnoci jsme začali rozcházet do chatek, abychom načerpali energii na sobotní procházku. Sobota ráno - snídaně složená z dobrot, které napekly maminky, sestry a manželky včech účastníků. Poté jsme vyrazili na cestu, kterou pro nás připravil náčelník, který do těchto míst jezdíval jako malý kluk na tábor. Došli jsme na místo dřívějšího skautského tábořiště, lidem známé jako tábor ""Na Mlejnku"", kde jsme shlédli místní poradní kámen. Naše cesta pokračovala k roverskému srubu, rotundě a dále do vesnice Dubá, kde jsme se posilnili výtečnou zelňačkou podávanou na zdejších koňských dostizích. Po této svačince jsme zahájili výstup na Berštejn, zříceninu místního hradu. Vlastně ne všichni, Alík a Svišť zůstali pod kopcem. Ne, že by už nemohli, ale tuto památku navštívili již týden předtím. Dole s nimi zůstala Rosnička, které nebylo zrovna nejlépe. Po cestě nahoru jsme potkali majitele hradu a bohužel se dozvěděli, že odjíždí a tudíž se náš výstup musí obejít bez prohlídky. Ale i tak nás nahoře čekal překvapivě jasný výhled. Po sešplhání dolů jsme se vydali pomalu směr kemp. Cesta to byla velice dobrodružná, šplhalo se do svahu, z něj se padalo, prodíralo se křovím, houštím apod. Zkrátka na nudu si stěžovat nešlo. Cestou se taky někteří účatníci, nejen ti zvířecí, i když v případě Kraťase a Mejly si nejsem jistá, sbližovali s pasoucími se kozami. Po nějaké době jsme dorazili do Nedamova a usadili se v jedné z místních hospůdek k načerpání energie na cestu do kempu. Zde jsme se rozdělili do dvou skupinek, jedna se odešla ještě posilnit do dalšího zařízení a ta druhá odešla do kempu připravovat večeři. Ta se skládala z výborné houbové polévky a ještě výbornějších bramboráků. Po večeři jsme využili možnosti vysprchovat se a pak jsme se opět usadili v kuchyňce a zopakovali si páteční večer. S tou výjimkou, že se konaly dvě soutěže v pojídání tyčinek. Kolem půlnoci jsme si dali dobrou noc a odebrali se do chatek. Neděle ráno začala snídaní složenou ze zbylých dobrot - bramboráky, brambůrky, tyčinky, bábovky atd. Poté následovalo sportovně-zábavné dopoledne, které nám bratr náčelník vyplnil sportovně-zábavnými aktivitami. Popořadě - soutěžení dvojic v namotávání se a vymotávání se z lana, soutež čtveřic ve vyhazování a chytání míčku do deky a soutěž dvojic v pojídání nitě - samozřejmě bez jejího trávení. Řádně pobaveni jsme se dali do přípravy oběda - chleba ve vajíčku. To se také neobešlo bez komplikací - nebyl olej a těch vajíček taky nebylo nadbytek. A tak se trojice Svišť, Rosňa a Tawi vydali do vesnice shánět večerku, úkol nadlidský. Ale vše dobře dopadlo a potřebné suroviny zakoupili v místní restauraci. Dokončení oběda a jeho zkonzumování už tedy nic nebránilo. A tak se také stalo. Pak už jsme se vrhli na úklid a přípravy k odjezdu. Ten byl ještě trošku zdržen, když jsme zjistili, že jedno auto má prázdnou pneumatiku. Nicméně opět vše dobře dopadlo, my nasedli do aut a kolem třetí hodiny odpolední jsme nechali za zády kemp Nedamov, kde jsme si, tedy já určitě, užili bezva víkend. Úplným závěrem chci poděkovat všem účastníkům za báječnou atmosféru , kterou zde vytvořili - jmenovitě: Cháďa, Major, Ferda, Sten, Alík, Svišť, Milka, Kraťas, Čiko, Wanji, Očeti, Rosňa, Vašek Mašek, Radek, Mejlou, Doktor Pet. Za rok nazdar."


zapsal(a): Šárka Koťátková - Tawi

Žádné fotky zatím nemáme :(