Zimní expedice vlčat a světlušek

Začátek
Konec Místo Oddíly Účast Zápisy v kronice Alba
02. 12. 2005 v 00:00
04. 12. 2005 v 00:00 Neznámo kde Vlčata, Světlušky 0 1 0
  • Popis události

bez popisu

  • Zúčastnění členové
Nevíme kdo, případně jestli se vůbec někdo zúčastnil

Zimní expedice vlčat a světlušek


Světlušky, vlčata, pojedem na hory? Hurá, jedem. Kolik je dětí? Všechny. Ježíši. Kolik je vůdců? Tři. Ježíši. Telefony domů – kdy, kdo, co, čím, o čem, pro koho... Konečně dětmi vytoužený, vůdci obávaný pátek. Mají všichni vše? Jo. Mají průkazku pojištěnce? Ježíši, ne.
Půlhodinová sekera. Tedy jen sekerka. Podle zavazadel odjíždíme na polární výpravu na půl roku. Je nás 25 dětí, 3 vůdci, 3 kuchaři. Zaplaťpánbůh za ně. Bramberk nás odměňuje pořádnou dávkou sněhu. Chata praská ve švech. „ Já chci (nechci) spát vedle té, oné, tamté...
Já nemám to, ono, tamhleto.“ Páteční noc otřásá chatou. Proč ty děti nejsou v pátek hotové jako my? „Holky, spěte, proboha.“ „Ale my chceme spát, ale ony kecají. Ona se na mě mačká a já nemůžu spát, já mám žízeň, já chci čůrat, já, ona, ony, oni (kluci vedle). Já, Milka, chci klid. Tak aspoň budou spát ráno. Omyl. V 7 už je vše na nohou. „Co bude k snídani, co bude k obědu, co budeme dělat?“ Jdeme na Bramberk. Podprdelníky sebou. Výprava vyráží. Po 200 m ... „kdy tam budeme, kolik je to kilometrů, mě už bolí nohy, já už nemůžu.“ 3 km (kdoví jestli) jsou zdolány. Děti vypadají docela uvadle. Ale ... „Já mám žízeň, já mám hlad, co bude k obědu, kdy už pojedeme dolů?“ Ježíši. Dole jsme byli raz dva. Všeobecné nadšení. Po obědě se z dospělých stávají vysoce výkonné automatické sušičky prádla.
Po 15. hod. vyrážíme pěšky do bazénu. Koupání je fajn. Jen mi dělá problém počítání nohou a prdelek, které z dětí čouhají nad vodu. Kupodivu jsme se stihli vypravit z bazénu včas. Kyvadlová přeprava auty do chaty, večeře a ... ty děti přece musí být už hotové. Zase nic. V ložnicích panuje čilý ruch. Opakuji se „My chceme spát, ale ona, ony, oni...“ Nedělní ráno začíná kvanty vánočky, kvanty otázek a odpovědí. Konečně vyrážíme na kopec „podprdelníkovat“ nebo snad „lopatovat“? Došlo i na stavění huculáků. Po obědě horor balení. Směsice věcí, tašek, zmatek. Čí je tohle, čí je toto? Ničí. Děsné. Zbývají nám bundy, oteplováky, boty. O rukavicích, šálách, čepicích nemluvě. Přijíždějí první auto pro odvoz. Kroužek zbylých se zužuje. Za pochodu uklízíme. Konečně je všechno uklizené, pozamykáno, nastoupeno v autech. Pá, pá, Bramberko. Zase příště.
Že to vypadá jako horor? Kdeže. Bylo to fajn a všem se to moc líbilo. Tak zase někdy příště. A kdybyste potřebovali bundu nebo další oblečení, tak se přihlaste.

Milka, Karel, Major a vařiči


zapsal(a): Alena Kratochvílová - Plamenka

Žádné fotky zatím nemáme :(