Fialky a sté narozeniny skautingu

Začátek
Konec Místo Oddíly Účast Zápisy v kronice Alba
01. 08. 2007 v 00:00
01. 08. 2007 v 00:00 Neznámo kde Fialky 0 1 0
  • Popis události

bez popisu

  • Zúčastnění členové
Nevíme kdo, případně jestli se vůbec někdo zúčastnil

Fialky a sté narozeniny skautingu


Jak všichni jistě víte 1.srpna 2007 je to přesně 100 let od založení skautingu. A tak skauti a skautky z celého světa přesně v 8 hodin tohoto data vystoupili na nějakou horu poblíž svého okolí. Přesně tak jsme to udělaly i my skautky z Benátek. Tak to by byl úvod a teď pěkně od začátku.
Poslední červencový den jsme se sešly v pět hodin u Penisu. Jely jsme v známé sestavě- Klíště, Hančííí, Beruška a Klárka, ale kupodivu se připojila i Denisa. Pod zkušeným vedením Máci a Wanji jsme šly nakoupit něco k papú. Po Áji přiznání (které nebudeme zveřejňovat, abyste o ní neztratili iluze:) jsme se vydaly na útulné benátecké autobusové nádraží, kde si Máca všimla, že tady nejsou jenom ty, co nejely:). Po veselé cestě autobusem jsme vystoupily v Bakově a čekaly na (jenom) kamaráda naší Máci. Čekání nám zkrátil malý chlapeček, který nás asi chtěl sbalit tím, že se před náma vyčůral:). Nejvíc se mu ale líbila Beruška, páč ji strkal listy za kalhoty:). Poté co nám snědl naše oblíbené gumové bonbony nám konečně řekl, jak se jmenuje:), ale pak už přišel Máci (jenom) kamarád a my vyšly na náš cíl- Zvířetnice. Po láskyplném loučení s Máci (jenom:) kamarádem jsme se vydrápaly nahoru a nafotily hafo foteček:). Začly jsme vařit gulášovou polívku a poté co přijela Plamenka, jsme ji společně zblajzly(tu polívku, ne Plamenku:). Déňa rozďála oheň a my zpívaly a zpívaly, hrály Wanjinky hru a když už se nám klížily očka, tak jsme se rozhodly jít spát. Klíště, Hančííí, Beruška a Klárka se teplily ve stanu a ostatní spinkaly venku, čehož později určo litovaly, páč začlo pršet.
Ráno nás Máca s radostí vzbudila a vyhnala na rozcvičku. Pak už nám nezbývalo než se obléknout do krojů a vylézt na zříceninu. A to už odbylo 8 hodin a my začaly odříkávat skautský slib. Všecko proběhlo rychle, tak jsme zase slezly dolů a začaly si vařit čajíček a mazat chlebíček nutelou(naše oblíbený:). Říká se, že to co se zdá, když se někde spí poprvý, tak se to splní. Takže jestli se někomu z nás zdálo, že se na nás přijdou juknout kluci, tak se mu to fakt splnilo. Pár minut po dojedení nutely se na nás vyřítili naši pětkaři a páč nám jich bylo líto, že jsme jim nenechaly nutelu, tak Hančííí obětovala čokoládu (njn láska je láska:). Poté co se Kráťa vyblbnul se svým kámošem foťákem, se s námi kluci rozloučili a jeli pařit do klubovny. Vzaly jsme si z nich příklad a začly balit(už jenom batohy, páč kluci odešli a žádný jiný v okolí nebyli:( , rozloučily se se Zvířeticema a šly a šly, až jsme došly na zastávku a odtud jsme jely a jely, až jsme dojely až do Benátek.
Tak zase za 100 let:)..Už se těšíme:)

Hančííí, Klíště, Beruška, Klárka


zapsal(a): Kateřina Fajfrová - Očeti

Žádné fotky zatím nemáme :(