Výprava

Začátek
Konec Místo Oddíly Účast Zápisy v kronice Alba
31. 10. 2008 v 00:00
02. 11. 2008 v 00:00 Neznámo kde Fialky 0 1 0
  • Popis události

bez popisu

  • Zúčastnění členové
Nevíme kdo, případně jestli se vůbec někdo zúčastnil

Výprava


Poslední říjnový den 31.10. jsme se z našeho malého městečka vydaly do městečka ještě menšího-tedy do Kněžmosta. Doprava autobusem proběhla za tmy a tím pádem i cesta do klubovny zdejších skautů. Za pomoci jednoho z nich(Lišáka) jsme to zvládly bez problémů. Zatopily jsme si v kamnech, uvařily krupicovou kaši, zahrály si pár společenských her a těsně před spaním jsem se o sobě dozvěděly samý zajímavý věci, protože jsme hrály falšku:)

Ráno se nikomu nechtělo vstávat , ale Skaatchi zavelela, takže jsme ji musely poslechnout, protože ona po celý víkend byla panivedoucí:).Všichni jsme se teple oblékly, ale když jsme po sbalení svých věcí vyšly ven, počasí bylo spíš na sluneční brýle než na rukavice a kulichy:). Vydaly jsme se tedy na cestu. Aby všechno neodnesla Skaatchi, tak každá z nás nás měla dovést na určité místo trasy, kterou panivedoucí naplánovala. Cesta nám byla stížena tím, že jsme ve dvojicích byl jeden slepý a ten druhý ho musel vést. Po obědě, který nakonec dopadl dobře, jelikož jsme si k obědu vzaly jenom těstoviny a zcela jsme zapomněly na zeleninu, sýr a kečup, stavily jsme se v nějakém kiosku a chybějící zásoby jsme doplnily, se role vyměnily. Tak jsme si to vesele kráčely až do klubovny, kde jsme znovu zatopily v kamnech a když nám bylo teplo na těle i na duši, začaly jsme se stavbou draka. Bláňa, která měla sehnat materiál a návod na draka, s sebou přivezla pouze pečící pápír, špelje a lepenku:).....Takže už ze začátku byo jasné, že nás drak bude originální. Jenže co na něj??? Nikdo neměl žádný nápad, a když tak to byly samý blbosti. Nakonec jsme ho nějak vyrobily a doufaly jsme, že nám alespoň jendou poletí. Večer proběhl v duchu společenských her a noc za rytmu tichého chrápání:).

Další den jsme se vyspaly dosyta, pak jsme se dosyta nasnídaly a nakone dosyta uklidily:). K nedělnímu obídku bylo rizoto, po něm spousta špinavého nádobí a pak už jen odchod z klubovny.

Z Kněžmosta rovnou do Benátek na drakiádu. Vítr skoro nefoukal, ale i přesto většina draků vzlétlo. Ovšem pro jednoho draka bylo jeho vzlétnutí osudné:). Nakonec všichni dostali zaslouženou cenu a mohlo se jít domů.


zapsal(a): Hana Tichá - Nata

Žádné fotky zatím nemáme :(