Tábor bájných civilizací 2010

Začátek
Konec Místo Oddíly Účast Zápisy v kronice Alba
01. 07. 2010 v 00:00
18. 07. 2010 v 00:00 Neznámo kde Fialky, Pětka 0 1 0
  • Popis události

bez popisu

  • Zúčastnění členové
Nevíme kdo, případně jestli se vůbec někdo zúčastnil

Tábor bájných civilizací 2010


Na rozdíl od loňského tábora celých osmnáct dní nemilosrdně pálilo sluníčko. Na déšť jsme čekali jako na smilování a když konečně přišel, měli jsme takovou radost, že jsme běhali mezi kapkami a křičeli. Slunce nám totiž kromě radosti přinášelo i spoustu strastí, jako například to, že většina tábora onemocněla. Počasí nám také znemožnilo uskutečnění plnohodnotné dvoudenní výpravy. Kvůli velkému vedru šly Fialky pouze k Máchovu jezeru a Pětkaři do lesa.
Dostali jsme za úkol vymyslet název pro naše tábořiště. Nápady padaly různé, avšak vedoucí z nějákého důvodu s většinou nesouhlasili a nakonec ze všech návrhů vyhrál Tábor bájných civilizací. Tento název byl odvozen od celotáborové hry. V té jsme měli možnost například posnídat na stromě jako praví neandrtálci, vyrobit bronz z mědi a cínu, ukradnout srdce faraónovy mumie, zahrát si divadlo v římském Koloseu, nakupovat na středověkém tržišti, převážet brambory z Ameriky do Evropy, upálit všechny čarodějnice v táboře, chránit poklad KarlaIV., vytvořit vlastního Golema, studovat ve škole Marie Terezie, vyzkoušet si transport a ošetření raněných partizánů, zatrapčit si v hippiesáckých autobusech při dělání ankety nebo kolonizovat vesmír.
Za tábor jsme měli celkem pět ohňů – zahajovací, dva slibové, „sranda oheň“ a závěrečný. U dívčího slibového ohně složili slib tři nováčci – Elis, Hanička a Verča. U klučičího odslibovali Matěj, Martin, Pavel a Petr.
„Sranda oheň“ se všem moc líbil. Holky ve své scénce parodovaly nástup, kluci ztvárňovali píseň Hlídač krava vůdci hráli Kouzelnou školku.
Hančííí a Janifka splnily zkoušku Tří orlích per. Podle oddílové tradice dostaly indiánské přezdívky – z Hančí je Nata a z Janifky Macawi. O tuto odborku se pokoušeli i tři kluci – Míša, Koňas a Soda. Všichni tři ztroskotaliu zkoušky mlčení.
Podle slov u závěrečného ohně se tábor všem líbil a už se těšíme na další.

Nata a Káťa


zapsal(a): Michal Čapek - Michal

Žádné fotky zatím nemáme :(