Expedice Piktych

Začátek
Konec Místo Oddíly Účast Zápisy v kronice Alba
21. 02. 2014 v 00:00
23. 02. 2014 v 00:00 Neznámo kde Vlčata 0 1 0
  • Popis události

bez popisu

  • Zúčastnění členové
Nevíme kdo, případně jestli se vůbec někdo zúčastnil

Expedice Piktych


V pátek jsme se sešli s dvanácti statečnými vlčaty, Límou, Milkou, Vilémem, Adélou a Petem v klubovně. Tam jsme se rozloučili s rodiči a vyrazili na sever – směr Lázně Libverda. Hned po příjezdu jsme trochu pojedli zásoby z domova, utvořili zalehací pořádek a odebrali se do říše snů.
Ráno nás Líma s Vilémem vyhnali na rozcvičku a poté nás již čekala vydatná snídaně před výstupem na Ořešník. Výprava to byla náročná, ale vlčata se s tím poprala statečně. Však 13,5 km s převýšením téměř 650 metrů je na premiéru úctyhodný výkon. V sedle pod Ořešníkem jsme se za náročný výkon odměnili teplou polévkou a pak již hurá k vodopádům. Tam nám Líma s Vilémem předali každému stezku vlčat, prohlédli jsme si krásné Štolpišské vodopády s ohromnými rampouchy a pak přes Ferdinandov jsme si to namířili k chatě, na zaslouženou teplou večeři. Po večerní hygieně jsme si ještě zahráli několik her jako pantomima, vědomostní kvíz nebo hru na jména či rozesmívání, Líma nám zahrál na kytaru a odpochodovali jsme na kutě.
Ráno, hned po rozcvičce a snídani, jsme se šli podívat kousek za Libverdu, kde jsme se na louce vyřádili při různých hrách a dováděli jsme s provazem, který Vilém objevil ve své kapse. Když jsme se nasytili pohybem, snědli jsme si k sváče jablko a ohryzek pečlivě schovali, abychom se mohli podělit s koněm, kterého jsme potkali ráno v ohradě nedaleko chaty. Ten byl evidentně přátelsky naladěn a touto pochutinou nadšen, takže jsme si ho všichni mohli v klidu pohladit a on nám na důkaz své lásky všem oslintal ruce. Dopolední minivýlet jsme zakončili na bezvadném hřišti s ohromnou provazovou prolézačkou, houpačkami a kolotočem. Tam jsme si také rozdali pytlík bonbónů a hurá na oběd. K tomu nám Milka a Adéla připravily vynikající špagáty s červenou omajdou a masem – mňam. Po obědě jsme zhodnotili uplynulý víkend, rozdali jsme si ceny, zabalili si, uklidili po sobě, naskákali do aut a tradá domů. Akce to byla super a každý, kdo nebyl, ať lituje. Již teď se těšíme na další dobrodružství…
Michal, Kuba, Tomík, Barbie, Davídek, Honzik, Honza, Dan, Vítek, Ondra, Jeník, Tonda, Milka, Adéla, Pet, Vilém a Líma


zapsal(a): Milan Kolář - Líma

Žádné fotky zatím nemáme :(