Expedice Smržovka

Začátek
Konec Místo Oddíly Účast Zápisy v kronice Alba
14. 03. 2014 v 00:00
16. 03. 2014 v 00:00 Neznámo kde Pětka 0 1 0
  • Popis události

bez popisu

  • Zúčastnění členové
Nevíme kdo, případně jestli se vůbec někdo zúčastnil

Expedice Smržovka


Po páteční schůzce jsme naskákali do aut a vyjeli za neexistujícím sněhem do Jizerských hor. Z důvodu nedostatku kovových ořů, museli roveři využít služeb hromadné dopravy, tedy autobusu a vlaku. Po příjezdu na chatu, kterou nám dobrovolně a bez nátlaku zapůjčila jedna vedoucí boleslavských skautů, blahořečme ji, jsme zatopili, rozebrali místa na spaní a pobavili se při deskových hrách. Po snědení řízků od maminek jsme ještě provedli povinnou hygienu a hurá do říše snů.
Po snídani jsme naplánovali cestu a vyrazili směr Černá Studnice. Ještě jsme měli drobné zdržení, když jsme si uvědomili, že vlastně nemáme v čem vařit. Naštěstí se našli dva dobrovolníci, kteří se vrátili zpět na chatu pro kotlíky. Cestou jsme měli několik soutěží, při nichž jsme mohli vyhrát ingredience, které nám mohli zlepšit kvalitu oběda. Po drobné kroupové smršti a za nepříjemného větru jsme se přeci jen na Černou Studnici nakonec vydrápali a uvařili si vynikající gulášovku. Ani ta nás nedokázala dostatečně zahřát, tak jsme se rozhodli, že ještě navštívíme místní restaurační zařízení a dáme si ještě čaj. Přeci jen se začínal blížit soumrak, tak jsme museli vyrazit zpátky na chatu. Cestou jsme měli možnost si vyzkoušet bobovou dráhu, z důvodu nedostatků sněhu, a že jsme nikdo u sebe neměl čtyřbob, pouze po svých nohách. I tak někteří měli v zatáčkách tak vysokou rychlost, že málem vyletěli z tratě. Po příchodu na chatu nás čekala klasika – zatopit, uvařit, umýt nádobí, trochu si popovídat a jít se uložit k nočnímu spánku.
Ráno, po skvělé snídani, jsme vybojovali námořní bitvu. Každý výstřel musel být zaplacen správnou odpovědí na kvízovou otázku. Následovaly závěrečné povinnosti - oběd, nádobí, zabalit, úklid chaty, vymetení kamen a cesta vstříc domovům, kde nás čekali rodiče a nedopsané domácí úkoly na pondělí.


zapsal(a): Šárka Koťátková - Tawi

Žádné fotky zatím nemáme :(