Krajské kolo závodu světlušek, Dobřichovice 2014

Začátek
Konec Místo Oddíly Účast Zápisy v kronice Alba
23. 05. 2014 v 00:00
25. 05. 2014 v 00:00 Neznámo kde Světlušky 0 1 0
  • Popis události

bez popisu

  • Zúčastnění členové
Nevíme kdo, případně jestli se vůbec někdo zúčastnil

Krajské kolo závodu světlušek, Dobřichovice 2014


Jednoho krásného pátečního odpoledne jsme nasedli ve Zdětíně do vlaku, který měl patnácti minutové zpoždění a vyrazili jsme vstříc 26 nejlepším světluškovským týmům v našem kraji. Možná si říkáte proč? O víkendu 23.-25. května se totiž konalo Krajské kolo závodu světlušek v Dobřichovicíh, kam postoupily nejlepší týmy z okresů. My jsme se jeli poprat za okres Mladá Boleslav. Po dvou hodinách poklidné jízdy vlakem, která byla doprovázena hromy a blesky jsme dojeli na místo. Ubytovali jsme se, najedli jsme se a šli jsme se připravit na slavnostní zahajovací oheň, který nakonec nebyl oheň, protože pršelo. Zahájení jsme si ale užili i v sokolovně, kam se na nás přišla podívat šamanka, za kterou se v závodě hledala náhrada. Po krátkém představení alespoň základních informací jsme se vydali do spacáčků s velkým očekávám soboty. Sobota ráno. Přípravy. Stres. Hledání a blaení věcí. Snídaně, která je následovaná nástupem, kde si hlídky vytáhly svá startovní čísla. Benátecké Sojky běží jako 17 z 27 hlídek. Čekalo je mnoho disciplín, při kterých ukázaly svoje přednosti. Přemýšlím, co nám šlo nejlépe? Hledání ve slovnících, zdravověda, připravování svačinky nebo snad logické myšlení při šifrách? Máme po závodě, ještě si s místními pohazujeme fresbee a čekáme na výsledky. Říkám si, ikdyž budeme poslední, tak už jsme přece na kraji. Máme krásných 75 bodů a jsme první od konce, ale nevadí nám to, svělušky si odvážejí koženou u pomínku a 3 z 5 dokonce medaile za nejlepší lukostřelbu. Pěkné uvanení jsme nasedli do vlaku a djeli jsme domů, cestou jsme si dali ještě pár bombónků na zahnání žalu, ale už jsme docela pospíchali za rodiči.
Děkuji světluškám za skvělou reprezentaci! A dále Míšovi a Nice, že se na tuto dalekou cestu vydali se mnou.


zapsal(a): Kristýna Šestáková - Týna

Žádné fotky zatím nemáme :(