Výprava vstříc lesu a stavění draků

Začátek
Konec Místo Oddíly Účast Zápisy v kronice Alba
27. 09. 2014 v 09:00
28. 09. 2014 v 11:00 Okolí Benátek nad Jizerou Vlčata 16 1 0
 • Popis události

Podzimní výprava s přespáním a stavbou draků

 • Zúčastnění členové
 • Týna
 • Líma
 • Nika
 • Ondra
 • Šíma
 • Pepíno
 • Jakub
 • Tomík
 • Tonda
 • Ježíšek
 • Peťa
 • Vojta
 • Honzik
 • Ondra
 • Áda
 • Honza

Výprava vstříc lesů a stavění draků


Sešli jsme se poslední záříjový víkend a byli jsme opět plni síly, protože toto měla být první akce v novém skautském (školním) roce. Shledali jsme se v počtu hojném a našemu starému známému Michalovi, který už patří ke skautům, jsme předali tři bílé tesáky. Následně jsme se, rozděleni ve skupinách, vydali na nákup. Dvě skupiny nakupovali na gulášovku a ta třetí na rizoto. S naplněnými batohy jsme se vydali na cestu. Provázely nás hry, poznávání přírodnin a objevení nové cyklostezky. Po dlouhé cestě, kdy jsme řešili, že nemáme sirky, jsme se dostali k Mirce, kterou jsme přibrali do party a již jsme se vydali do lesa. Naším hlavním cílem bylo uvařit oběd! Po rozdělání třech ohýnků se začala vařit voda a skupinky začly vařit své obědy. Celý les provoněly buřty z gulášovky a rizoto sypané parmezánem. Kluci si pochutnali, sbalili batůžky a po krátkém hraní se vydali na zpáteční cestu. Čekalo nás sledování motorek, občerstvovací zastávka u Mirky, hraní na ledovou královnu nebo na schovku. Tato náročná cesta nás stála mnoho sil, ale i přes to jsme se zvládli pustit do přípravy domácí pizzy, štrůdlů a draků. Děkujeme za pomoc i rodičům, kteří nás nenechali na holičkách. Po vydatné večeři a foukání do fixů, jsme si připravili naše „epesní“ spaníčko, vyčistili jsme chrupáky a dali se na kutě. Jenže! Líma pro nás ještě něco měl. Jak jsme byli rozděleni do skupin, tak jsme dostali barevné batohy a informaci, že tímto pro nás začíná výprava na Čomolungmu.Moc se nám nechtělo, ale po zjištění, že se vlastně jede až v termínu tábora, jsme se rozhodli, že tedy pojedeme. S očekáváním dobrodružství jsme usnuli. Ráno nás probudila vůně štrůdlu a čaje. Rychlá snídaně nám umožnila ještě pár minut „mače“ fotbalu, než si pro nás přišli naši rodičové. Výpravu jsme si náležitě užili a ve stejném, né-li větším počtu se těšíme na další!

Zapsala Týna


zapsal(a): Milan Kolář - Líma

Žádné fotky zatím nemáme :(