Příměstský tábor skautského střediska Povodeň Benátky nad Jizerou

Začátek
Konec Místo Oddíly Účast Zápisy v kronice Alba
25. 08. 2016 v 08:00
26. 08. 2016 v 18:00 Skautská klubovna střediska Povodeň a okolí Benátek nad Jizerou Středisko 0 1 1
  • Popis události

Program je chystán na každý den do 18:00. První den začínáme v 08:00, kdy je čas na vyřízení plateb a případných dotazů rodičů či jiných doprovodů dětí. Druhý den tábora chystáme pro rodiče a děti táborový oheň s kytarou a opékáním buřtů (chléb, napichováky, buřty a nějaká ta dochucovadla zajišťují skauti a skautky). O děti je postaráno pitným režimem,dopolední svačinou, obědem a odpolední svačinou. Sebou ať mají děti jen odpovídající oblečení, lahev na pití a nějaký papír a tužku. V podstatě jako byste své ratolesti balili na jednodenní výlet.. V případě, že by při dokončování programu vyvstala nějaká nutnost dalších potřeb, budete včas informováni. Při přihlašování dětí budeme potřebovat kontakt na jednoho z rodičů či doprovodu, informace o tom, jestli děti berou nějaké léky, mají nějaká omezení případně jestli jsou na něco alergická nebo mají nějaká stravovací omezení. Také prosíme o nahlášení toho, zda-li je dítko již aktivním členem skautského střediska nebo ne. Pokud jde o cenu tábora: 150 Kč/den V případě jakýchkoli dalších dotazů neváhejte kontaktovat pořadatele na emailu sariyse@seznam.cz a nebo na telefonním čísle: 777 310 625.

  • Zúčastnění členové
Nevíme kdo, případně jestli se vůbec někdo zúčastnil

„Vydej se s námi za dobrodružstvím“ – Příměstský tábor skautského střediska Povodeň Benátky nad Jizerou


Dvacátý pátý a dvacátý šestý srpen letošního roku patřil skautům z Benátek, kteří si jako již tradičně připravili pro děti skautské i neskautské, místní i z blízkého okolí program, který účastníkům ukáže, co to znamená být vlčetem, světluškou, skautem či skautkou. A tak se ve čtvrtek a v pátek děti vydaly například na raftech proti proudu i po proudu (řádně se přitom samozřejmě všichni zmáchali) nebo si zahrály několikahodinovou stopovanou po celém městě. Během trasy plnily úkoly, jež prověřily jejich pozorovací schopnosti, znalosti přírody a také si po cestě zazpívaly. Nedílnou součástí činnosti skautů jsou i rukodělné výrobky a tak si děti vyrobily obrázky z plastových víček (neb skaut je hospodárný a ochráncem přírody) a dozvěděly se tak něco málo o recyklaci, také si na památku ozdobily trička. Celý program byl prokládán pohybovými aktivitami, při kterých se vyřádili všichni, jak se na táboře podíleli. Děti se také naučily týmové spolupráci a vzájemně si pomáhat při plnění různých úkolů.  Na závěrečném nástupu byly dětem předány diplomy a ceny v podobě tužek, pexes a záložek se skautskou tématikou. Celý program jsme pak uzavřeli opékáním buřtů v areálu klubovny. Děkujeme všem, kteří s námi přišli strávit dva horké letní dny a už se těšíme na viděnou buď během skautského roku anebo během příštího, již sedmého, příměstského tábora.

 

Šárka „Tawi“ Koťátková


zapsal(a): Šárka Koťátková - Tawi